X
X

Takipçi satın almak faydalı mıdır?

AnasayfaYazılarSosyal Medya DanışmanlığıTakipçi satın almak faydalı mıdır?

Takipçi satın almak neden faydalıdır? 

Çağımızda insanların ve markaların sanal alemde görünürlülüğü çok önemli bir hale geldi, elbette artık eskisi gibi reklam panoları rağbet görmüyor. Sosyal medya artık hayatımıza iyice yerleşti. Takipçi sayısı artık 5-10 sene evvelki gibi arkadaş sayınızı göstermekten ziyade bir statü göstergesi haline geldi. Sosyal medyanın hayatımıza yerleşmesiyle de artık birçok firma, hatta birçok marka instagram, facebook, twitter gibi platformlar üzerinden hem satış hem de reklam yapmaya başladı. Esnaflığın bile sanal aleme taşındığı bir devirde artık güvenilirlik ve prestij eski usül tanıdık tanımadık, ayağımız alıştı alışmadı usülüyle değil, elbette başka yollardan gerçekleşiyor. Bu yolların en bilineni ise takipçi satın almak.

Bir marka/firma olsanız da, kurumsal bir firma yüzü olsanız da, bir kitleye hitap eden bir sanatçı olsanız da, kısacası kitleleri peşinizden sürüklemek ya da var olduğunuz alanda ilerlemek gibi bir dileğiniz varsa, insanlara güven vermek ilk hedefiniz olmalıdır, çünkü az önce de üstünde durduğumuz gibi  artık online bir devirde yaşıyoruz. Tam da bu yüzden sosyal medya içindeki imajınız, sizi, markanızı, ürününüzü, pazarlayan en önemli ögedir.

Kitleleri peşinden sürükleyen bir marka sürüklemeye devam edecektir, çünkü insanlar nerede insan varsa oraya gidecektir, bu belki herkesin tercih ettiğinin iyi/güzel olduğunu düşündüklerinden belki de herkesin olduğu alana dahil olma isteklerinden kaynaklanır. Ancak bu böyledir. İnsanlar var ise güven de vardır.

İşte yukarıda anlattığım sebeplerden ötürü, takipçi demek, sizin hedef kitleniz için talep edilen olmak demek anlamına gelir. Prestij ve imaj ise sosyal medyada her şeydir. Takipçi satın almak önce burada işe yarar, hedef kitlenize güven verir böyle olunca da elbette hem takipçi sayınız hem de müşteri potansiyeliniz artar. Takipçi satın almak sadece güven vermez, görünürlüğünüzü ve bilinirliğinizi de maksimum seviyeye çıkartır, çünkü takipçi sayınız ile bilinirlik sayınız elbette doğru orantılıdır. Böylece markalaşmaya giden yol önünüze açılır. Bunların yanı sıra internet tarayıcısında bir hizmet ve ya bir ürün arayan kullanıcının karşısına çıkma olanağınız da sizin takipçi sayınız ile doğrudan alakalıdır. Tarayıcıda en üstte çıkmak ise hem bilinirlik reklam ve pazarlama açısından çok önemlidir.

Özetleyecek olursak takipçi satın almanın en avantajlı tarafları şunlardır: 

  1. Takip etmesi hedeflenen kitleye ve markanıza güven tescil eder, prestij sağlar.
  2. Markanızın ya da hesabınızın görünürlüğü ve bilinirliği takipçi sayınızla doğru orantılı olarak maksimize edilir
  3. Kurumsallaşmanız için çok önemli bir adımdır.
  4. İnternet tarayıcısında görünülürlüğünüzü maksimize eder

 

İşte tüm bu sebeplerden dolayı takipçi satın almak, büyümek isteyen firma marka ve ya kişi için olmazsa olmazdır. Yüzlerce belki de binlerce takipçinin sizi takip ettiğini gören insanlar, var olduğunuz alanda, başka yüzleri değil sizin yüzünüzü tercih edecektir.


Top